Ferrari Challenge Czech Team

Ferrari 355 challenge

Motor V8, 3495,5 ccm, výkon 380 HP
6-ti stupňová převodovka
zrychlení 0-100 km/hod. za 4,5 s
maximální rychlost 295 km/h

1. závodní automobil značky FERRARI
s nímž se český jezdec ve dnech 12.-14. 9 . 1997 zúčastnil mezinárodních okruhových závodů seriálu Ferrari Challenge v BrněV roce 1997 se společnost HP - Exclusiv začala aktivně zúčastňovat světových závodů Ferrari Challenge. Bylo to poprvé v dějinách, kdy do vozu Ferrari usedli dva čeští jezdci Zdeněk Holubovský a Miroslav Vyhlídal.

Firma HP-Exclusiv byla pověřena vedením Ferrari organizací brněnských závodů Ferrari Challenge na Masarykově okruhu. V minulých letech byla česká organizace vyhlášena dvakrát po sobě jako nejlepší z celého ročníku.V té době se otevřela nová éra pro české piloty závodních vozů a majitele automobilů Ferrari.

Jaká je vlastně cesta k těmto cílům?
Pochopitelně, napřed si musíte auto vysnít. Takže jste poznali kvalitu automobilu ze samého zvuku motoru, trochu jako jezdit na plnokrevníkovi - vozy Ferrari mají tuto vlastnost. Když si sednete do Ferrari a uslyšíte tu mohutnou sílu motoru, tak se cítíte jako v sedle trénovaného koně.
V dnešní době tyto špičkové stroje sedlají i další Češi jako Robert Pergl, Alexandr Řasa, Jindřich Hudeček, Přemysl Pazdera.