CO JE TO FERRARI?
Ferrari je sen.
Základní filosofii této značky vystihuje věta: "Ferrari se nekupuje, o něm se sní." A přitom vznik názvu byl tak prostý. Enzo se zeptal své matky, jak nazvat tyto vozy. Rodina Maserati nazývá své vozy Maserati, proč neříkat Tvým Ferrari, je to sice běžné jméno, ale nikdy nevíš, jestli jednou nebude slavné.

Historie této značky je opředena aureolou něčeho posvátného, což má svůj prazáklad v původu znaku vzpínajícího se koníčka. Tento "Cavallino rampante" se poprvé objevil na kabině letadla z první světové války, s kterým se zřítil Francesco Barraca. Hraběnka Paolina Barracaová - pilotova matka, věnovala znak koníka jako talisman sedmačtyřicetilému Enzovi Ferrarimu, který v roce 1947 založil svoji slavnou automobilovou firmu.

Poprvé se tento znak v kombinaci žluté a červené barvy - barvy města Mondeny objevil v roce 1932, tři roky po založení závodního teamu Scuderia Ferrari a to 1. 12. 1929, na čtyřiadvacetihodinovém závodě ve Spa, právě na základě setkání s hraběnkou Barracaovou.

25. května 1947 vyhrál Cortese na římském okruhu ve vozu Type 125 první vítězství pro Ferrari. Od té doby zůstává značka s koníčkem synonymem špičkové závodní úrovně, oprávněné pýchy, ladnosti a síly. Nejhlučnější, ale vzrušující. Kus krásné práce, ruční umělecké dílo na míru.

Ferrari se stalo výrazem ojedinělého životního stylu vyjadřující úspěšnost svého majitele.